Вплив водню на лікування пухлини печінки

13

січ.

Вплив водню на лікування пухлини печінки

   
Вплив споживання питної води, багатої воднем, на якість життя пацієнтів, які отримували променеву терапію при пухлинах печінки
   
Група вчених з Кореї, Японії та США провели дослідження, в якому брало участь 49 пацієнтів, які отримують променеву терапію через злоякісну пухлину в печінці.
   

Променева терапія - один з основних варіантів лікування злоякісних новоутворень. Майже половина діагностованих онкологічних хворих отримують променеву терапію в якийсь момент під час лікування, і до 25% можуть отримати променеву терапію вдруге. Вважається, що більшість радіаційно-індукованих симптомів пов'язані з підвищеним окислювального стресу і запалення через утворення активних форм кисню (АФК) під час променевої терапії й можуть значно вплинути на якість життя пацієнта (ЯЖ).
   
Хворі на рак, які отримують променеву терапію, часто відчувають стомлюваність і зниження якості життя. Вважається, що багато побічних ефектів променевої терапії пов'язані з підвищеним окислювальним стресом і запаленням через утворення активних форм кисню під час променевої терапії. У цьому дослідженні вивчили, чи можливо лікування воднем у пацієнтів, які отримують променеву терапію.
   
   
Рандомізоване плацебо-контрольоване дослідження показало: у пацієнтів, які отримували променеву терапію для пухлин печінки, які пили молекулярну водневу воду, спостерігалися вищі показники метаболізму АФК (Активних форм кисню) і вищі показники якості життя, ніж ті пацієнти, які вживали воду плацебо під час лікування. Це показує, що молекулярний водень може бути потужним доповненням до традиційних методів лікування раку.
   
Вживання водню протягом 6 тижнів знизило кількість активних метаболітів кисню в крові та підтримувало окислювальний потенціал крові.
   
У дослідженні пацієнтів, які отримували променеву терапію при злоякісних пухлинах печінки, питна вода водню (1,5-2 л / добу) придушувала окислювальний стрес (вимірювалася збільшенням рівня загального гідропероксиду) і запобігала втрату апетиту.
   
З цього можна зробити висновки, що щоденне споживання води, багатої воднем, є потенційно новою терапевтичною стратегією для поліпшення якості життя після радіаційного впливу. Споживання води, багатої воднем, знижує біологічну реакцію на окислювальний стрес, викликаний радіацією, без шкоди для протипухлинного ефекту.
   
Наскільки нам відомо, це перший звіт, який демонструє переваги вживання водневої води у пацієнтів, які отримують променеву терапію з приводу злоякісних пухлин. Це дослідження було підтримано грантом дослідного фонду Daimaru Research Foundation, наданим YG.