Профілактика та лікування катаракти

13

січ.

Профілактика та лікування катаракти

   
Катаракта - основна причина незворотної сліпоти у всьому світі. Понад 50 мільйонів людей у світі стикаються з катарактою. На сьогодні єдиним методом лікування катаракти є хірургічне видалення непрозорих лінз і їх заміна прозорими. Безліч досліджень показує, що окислювальний стрес - це основний фактор ризику, що сприяє розвитку катаракти. У такій ситуації рекомендується для запобігання або затримки катарактогенезу посилити систему антиоксидантного захисту.
   
Окислювальний стрес - це порушення збалансованого стану окисних/антиоксидантних систем з прогресивним накопиченням активних форм кисню (АФК) в інтактних клітинах. Надлишок АФК може пошкодити білки, ліпіди, полісахариди та нуклеїнові кислоти в тканинах ока, які тісно пов'язані з утворенням катаракти.
   
За допомогою антиоксидантів ми можемо запобігти окислювальному стресові та використовувати як сильний засіб з медичної точки зору в профілактиці та лікуванні катаракти.
   
Молекулярний водень має захисну і терапевтичну цінність, як антиоксидант завдяки його здатності вибірково знижувати цитотоксичні АФК, такі, як гідроксильний радикал (ОН).
   
Нині водень використовують як терапевтичний елемент проти багатьох патологій. На відміну від більшості відомих антиоксидантів, які не можуть успішно впливати на постійні компоненти клітини, водень має сприятливі особливості розподілу, що дозволяють йому проникати через біомембрани та з'єднуватися в рідину, яка знаходиться всередині клітин, мітохондрії і ядрі. Водень може бути ефективним антиоксидантом для захисту від пошкодження кришталика.
   
У медицині використання водню в офтальмології залишається рідко зацікавленою областю. Однак серія нових досліджень, заснованих на лабораторних даних, підтвердила цінні можливості перетворення водню в терапевтичний інструмент проти очних захворювань.
   
Терапевтичний ефект на дегенерацію сітківки
   
   
Дегенерація сітківки - це хронічне прогресивне захворювання заднього відділу ока, що характеризується дистрофічними процесами в центральній зоні сітківки та судинної оболонки ока. Поточні терапевтичні лікування проти дегенерації включають генну терапію, харчові добавки, антиапоптичну терапію, трансплантацію сітківки, протези сітківки та терапію стовбуровими клітинами. Однак терапевтичний ефект вищезгаданих підходів залишаються незадовільними через складність етіології та хронічного циклу патологічного прогресування.
   
АФК грає ключову роль в некрозі фоторецепторів при дистрофії сітківки. Це додатково підтверджується тим фактом, що кілька антиоксидантів виявилися успішними в ефективному пригніченні дегенерації фоторецепторів в моделях дистрофії сітківки. З огляду на потужну здатність водню поглинати - вживання водню може зменшити окислювальний стрес при дистрофії сітківки та діяти як терапевтичне лікування для уповільнення або запобігання дегенерації фоторецепторів.
   
Водень за останні кілька років став одним з перших антиоксидантів в терапевтичному лікуванні. Він може вибірково знижувати цитотоксичне АФК і надавати захисну дію на органи шляхом регулювання окисного стресу і запалення. Водень не порушує метаболічні окислювально-відновні реакції та АФК, що беруть участь у передачі сигналів в клітці. Як підкреслювалося раніше, ефективність і безпеку водню при лікуванні очних патологій підтверджено серією досліджень. Водневу воду можна готувати за допомогою генераторів водневої води, а з водневою пляшкою ви також можете робити інгаляції воднем.