13

січ.

Японська таємниця. Як японці долають COVID-19

У 2019 весь світ зіткнувся з COVID-19. Більше, ніж 100 мільйонів людей заразилося коронавірусів. Японія, Південна Корея, Тайвань, Гонконг і В'єтнам - це ті країни, де статистика смертності Covid-19 була нижчою, ніж в інших країнах. Чому? Наприклад, кожна п'ята сім'я в Японії користується іонізатором води. Для японців іонізована вода вважається медичним засобом.

Дивно те, що, коли весь світ вводив локдаун, Японія відмовилася від жорстокого карантину. Всупереч тому, що японська влада заявила, що у квітні кількість смертей значилося на тисячу більше попередніх років, ймовірно якраз через Covid-19, але в країні, на початку 2020 року зареєстровано було менше смертей, ніж зазвичай в цей час року.

 

Повернемося в початок 2020 року: що відбувалося в Японії?

У лютому, в Ухані виявлені перші спалахи коронавірусу, там були забиті лікарні та десятки країн закрили свої кордони для китайських туристів, а Японія залишилася відкритою на в'їзд.

Якщо порівняти Японію з Південною Кореєю, то в першому випадку, в Японії, відносно небагато людей тестували на COVID19.

Через деякий час лікарі зробили висновок, що COVID-19 небезпечний в першу чергу для людей похилого віку, а при великому скупченні людей або при тривалому контакті швидко передається.

Відсоток людей похилого віку в Японії становить 28,7%, що стало рекордним показником серед інших країн світу. До того ж в Японії, в кожному великому місті висока щільність населення, 337.00 чол. / Км². У Токіо та околицях міста проживає 37 мільйонів людей, де в основному засіб пересування - це токійська підземка, яка вічно переповнена.

Японія не стала прислухатися до заклику ВООЗ тестувати й на той момент ПЛР-тести (з використанням полімеразної ланцюгової реакції) на коронавірус взяті у 348 тис. осіб або у 0,27% населення країни.

Виходячи з наукових досліджень, можна зробити висновок, що поширення вірусу Японія змогла стримати. Принаймні поки що, в країні зафіксовано 375 607 випадків захворювання на COVID-19.

 

Чи є у жителів Японії особливий імунітет?

Багато років жителі Японії вивчають питання здоров'я. Всі висновки та рекомендації вчених норовлять застосовувати на практиці - в країні багато програм по подовженню життя і поліпшення її якості.

За часів «іспанки», в 1919 році, весь світ став носити маски, японці не стали винятком і з того часу варто тільки комусь захворіти - надівається маска, щоб захистити оточення від своєї хвороби. З 1950 року, коли японці зіткнулися з туберкульозом, влада ввела нову систему відстеження контактів.

Тацуіко Кодама, вчений з Токійського університету, провів дослідження, як японські пацієнти реагують на новий коронавірус. Професор припустив, що люди вже стикалися раніше з ковідом. Не саме з COVID19, а зі схожим вірусом, після чого у японців вже вироблений імунітет.

Професор пояснює це так: коли вірус потрапляє в організм людини, то імунна система виробляє антитіла, які нападають на патоген, який проникає в організм.

Вчений зазначив у своїх пацієнтів стрімку реакцію імуноглобулінів G та тільки через деякий час, і слабкіше стала проявлятися і реакція імуноглобулінів М. Це показало, що швидше за все тестовані вже зустрічалися з аналогічним вірусом.

За припущенням професора кодами, вірус SARS-CoV, що викликає атипову пневмонію, вже циркулював в регіоні й раніше, і саме тому смертність в Японії така низька, як і в Китаї, Південній Кореї, Тайвані, Гонконзі та країнах Південно-Східної Азії.

В Японії для лікування найчастіше застосовують лужну воду. Джерела природної лужної води дуже рідкісні, але вивченням лужних вод і лужних організмів займаються багато вчених. Для приготування лужної води використовують іонізатори води. Адже слабкий організм, який легше піддається вірусу - це організм з підвищеною кислотністю.

 

"Нічого особливого"

Досі немає точної відповіді, чи варто садити всю країну на карантин. Якщо говорити про особливу несприйнятливість японців до коронавірусу, ніякої "родзинки" у них немає. Важливо тільки порушити ланцюг передачі інфекції та стежити за своїм здоров'ям протягом усього часу.

І японська влада впевнена, що народ прислухається до рекомендацій. Їм не забороняли виходити, але просили сидіти вдома - і вони сиділи. Що б скоротити контакт між інфікованим або неінфікованою людиною досить, щоб населення співпрацювало, діяло воєдино.

Японський уряд попросило своїх громадян проявляти обережність, уникати людних місць, носити маски та мити руки, пити багато води, не забувати про вітаміни та здебільшого вони саме це і робили. Нічого особливого.

Для зміцнення імунітету японці використовують всі методи, а вживання іонізованої води один з найпростіших і сильних прийомів для боротьби з хворобою. Слід підкреслити, що в Японії професійні спортсмени вживають лужну воду для покращення своїх результатів.

Нещодавно ми писали про дослідження, які доводять користь водневої води в зміцненні імунітету для боротьби з COVID-19.