Воднева терапія як новий метод боротьби з COVID19

13

січ.

Воднева терапія як новий метод боротьби з COVID19

Захворювання коронавірусом 2019 року (COVID-19), викликане збудником важкого гострого респіраторного синдрому SARS-CoV-2, інфікувало понад 55,1 мільйона людей у всьому світі, а важкі форми захворювання стали причиною більш ніж 1,31 мільйона смертей.
   
Поки що не існує конкретних і ефективних противірусних препаратів для лікування важкої форми захворювання. Точно так же ефективної та безпечної вакцини, що могла б імунізувати проти SARS-CoV-2.
   
У 2021 році світ побачив нові дослідження групи провідних учених Department of Critical Care Medicine з китайського Ченду. Медичним біологам вдалося довести, що зменшити цитокіновий шторм в легких при розвитку в організмі вірусу COVID-19 можна молекулярним воднем. Водень відомий своїм унікальним антиоксидантними, протизапальними, гормонорегулірующіми та антиапоптозними властивостями. Виходячи з даних від Department of Critical Care Medicine, під час лікування хворих коронавірусом на ранніх стадіях, молекулярний водень пригнічує і протидіє реактивної запальної реакції організму, пов'язаної з різким зростанням цитокінів в крові. Тим самим водень стимулює відтік мокроти, поліпшує сатурацію легких і знижує ризик важкого розвитку захворювання.
   
Цитокіновий шторм - це запальна реакція організму на патогенні мікроорганізми, при якій в кров викидається велика кількість цитокінів. З цього і назва - шторм. В результаті імунітет приступає атакувати власні клітини й тканини для знищення «збудника».
   
Вчені пояснюють, що при важкій формі COVID-19 спостерігається помітний розвиток рівнів в плазмі та запальних маркерів, таких як IL-2 (інтерлейкін), IL-7, IL-10 і TNF-α (фактор некрозу пухлини). Нині в пацієнтів, в яких спостерігаються ці особливості, не мають спеціального лікування.
   
   
Дослідницька група на чолі з професором Хуангом виявили цікаву річ: у пацієнтів, які перебували в критичній ситуації плазмові концентрації IL-2, IL-7, IL-10 і TNF-α були істотно вище в порівнянні з тими, хто легко переносить хворобу. Цей факт також підтвердили дані вченого Ван Фушена (Liu et al., 2020; Xu Z. et al., 2020). Вчені підтвердили, що цитокіновий шторм - особливо важливий фактор, який визначає лікування COVID19 критично хворих пацієнтів. Якщо протидіяти аутоімунної реакції організму на вірус, то лікування COVID-19 може істотно змінити свій вектор і підхід на світовому рівні.
   
Воднева терапія Водень - це газ без кольору, запаху і смаку. Дослідження у 2007 році, яке було опубліковано в журналі Nature, показало всьому світу дивовижні властивості водню, де при вдиханні двовідсоткового водню усувається гідроксильний радикал і пероксинітрит-аніон - основні причини виникнення окисного стресу в організмі. Відтоді воднева терапія викликала великий інтерес серед дослідників і фахівців з інтенсивної терапії. Вже були проведені дослідження як воднева вода впливає на такі захворювання як діабет, онкологія, катаракта і т.д.
   
Про цитокіновий шторм і водень Імунні клітини можуть активуватися і виробляти протизапальні цитокіни - невеликі пептидні молекули, що передають інформацію від клітини до клітини. Ефект цитокінів полягає в активації НАДФН-оксидаза в лейкоцитах, що призводить до створення активних форм кисню (АФК) - супероксид, гідроксильні радикали й синглетний кисень. Коронавірусна інфекція SARS викликає цитокіновий шторм, пов'язаний з інтерфероном, який може бути пов'язаний з імунопатологічним пошкодженням, які спостерігаються у пацієнтів з SARS.
   
Зараз під питанням фактор, що викликає цитокіновий шторм, але вважається, що імунна система надмірно реагує на нові й високопатогенні процеси. Пов'язаний з цим дисбалансом імунної регуляторної системи, відсутність негативного зворотного зв'язку і безперервне посилення позитивного зворотного зв'язку призводять до аномального збільшення багатьох видів цитокінів і, нарешті, до цитокінового шторму. Хоча патологічні процеси, що лежать в основі COVID-19, повністю не вивчені, повідомлялося, що у пацієнтів з COVID-19 існують великі кількості цитокінів, таких, як IL-1 β, INF-γ, IP-10 і MCP-1, які можуть активувати імунні клітини.
   
Професор Келя Се у своєму дослідженні дізнався, що ті самі АФК, які призводять до цитокінового шторму можна усувати за допомогою водню. В цьому випадку в організмі хворого зберігається нормальний метаболізм окисно-відновних реакцій. Якщо використовувати інгаляцію воднем щодня протягом 45 хвилин, то є можливість знизити запалення дихальних шляхів у пацієнтів з важкими формами астми й хронічної обструктивної хвороби легенів.
   
Раніше, дослідники з'ясували, що при пошкодженнях легких, викликаних запаленням, в'язкі виділення заповнюють альвеоли й закупорюють кінцеві бронхи. Використання кисню за допомогою назальної інгаляції кисню з високою швидкістю потоку і не інвазивної вентиляції може допомогти пацієнтам. Дослідники додали, що цей режим вентиляції з позитивним тиском може також привести до накопичення в'язкого бронхіального секрету і в кінцевому підсумку погіршити гіпоксію або недолік кисню в кінцевих бронхах.
   
Використання води, збагаченої воднем, для секреції слизу на моделях ХОЗЛ (хронічне захворювання легень) у щурів, викликані смогом, показало, що секреція знижується і зменшується гіпоксія. Інгаляція воднем може сприяти розрідженню мокротиння, поліпшити опір дрібних дихальних шляхів і полегшити задишку.
   
При дослідженні водню зробили висновок, що воднева терапія може успішно застосовуватися у пацієнтів з важкою формою COVID-19. В майбутньому будуть потрібні більш великомасштабні рандомізовані контрольовані випробування для клінічної перевірки ефективності та безпеки цього лікування, але виходячи з ранніх показників, воднева терапія може допомогти в боротьбі з коронавірусів.
   
Не потрібно відкладати турботу про себе і свій організм. За допомогою сучасних технологій ви можете легко приготувати водневу воду вдома і додатково зробити інгаляцію воднем, для цього вам знадобиться тільки генератор водневої води та сама вода.