Вживання водневої води під час хімієтерапії

14

січ.

Вживання водневої води під час хімієтерапії

   
Протягом 6 років в онкологічному відділенні лікарні Тайшань (Тайань, Китай) китайські вчені провели дослідження разом зі 136 пацієнтами з колоректальним раком, які отримували хімієтерапію mFOLFOX6.
   
Колоректальний рак - розвивається як переродження аденоматозних (залізистих) поліпів, частіше зустрічається у людей спадково.
   
Найбільше зазнають ризику, люди, які зловживають їжею, бідною на клітковину, але при цьому з високим вмістом тваринного білка, жиру і рафінованих вуглеводів. Як наслідок, людина стикається з ожирінням, що збільшує ризик розвитку хвороби, особливо характерно це для чоловіків. Серед факторів також надмірне вживання алкоголю і куріння.
   
   
Під час лікування, пацієнти проходять хімієтерапію mFOLFOX6, що веде за собою зміну функції печінки, включаючи зміну рівня аланінамінотрансферази (АЛТ), аспартаттрансамінази (АСТ), лужної фосфатази, непрямого білірубіну (IBIL) і прямого білірубіну.
   
Метою дослідження було перевірити чи допомагає вода, насичена воднем пацієнтам з колоректальний рак (CRC), які отримували хімієтерапію mFOLFOX6, за допомогою рандомізованого, сліпого контрольованого клінічного методу.
   
Зі 136 пацієнтів, 58 (42,6%) зазнали постхімієтерапевтичне порушення функції печінки. У більшості випадків (75,9%) ураження печінки було 1-2 ступеня.
   
Пацієнти, які проходили хімієтерапію і при цьому вживали водневу воду, не мали суттєвих відмінностей в показниках функції печінки, таких як ALT, AST, ALP, IBIL або DBIL, після хімієтерапії, що вказує на те, що водень дійсно надав захисну дію на функцію печінки.
   
У цьому дослідженні, воднева вода показала хорошу ефективність і безпеку в захисті функції печінки. Як повідомили вчені, вода, насичена воднем може зменшити пошкодження печінки внаслідок зниження окисного стресу і високої рухливості.