Профілактика водневою водою цукровий діабет 2 типу

14

січ.

Профілактика водневою водою цукровий діабет 2 типу

   
Цукровий діабет - ендокринне захворювання, спровоковане порушенням метаболічних процесів в організмі. Головний симптом - гіперглікемія (високий цукор в крові), викликана інсуліновою недостатністю. Існує ще кілька видів:
   
  • Центральний нецукровий - спровокований нестачею або опірністю організму до вазопресину - пептидного гормону гіпоталамуса, відповідального за збереження в тілі рідини.
  • Нефрогенний нецукровий - особливий в тому, що людина втрачає здатність до концентрування сечі. Спадковий, викликаний генетичними мутаціями, придбаний - нирковими захворюваннями або патологіями в мозку.
   
Всі вони супроводжуються великою втратою рідини та ведуть за собою порушення мінерального обміну. Нецукрові види не несуть загрози життю за умови, якщо людина вчасно і в достатньому обсязі втамовує спрагу.
   
Вітаміни (антиоксиданти) такі, як вітамін C і вітамін E, можуть бути корисні для контролю рівня цукру в крові у людей з діагнозом діабет 2 типу, але не особливо ефективними. Численні наукові дослідження показали, що водень має потужну антиоксидантну дію і він допомагає знизити окислювальний стрес. Окислювальний стрес є однією з головних причиною виникнення різних розладів, включаючи діабет, гіпертонію та атеросклероз. Водень може бути корисним інструментом в профілактиці цукрового діабету, в цьому випадку він грає ключову роль - відновлює дію.
   
   
Японські вчені провели дослідження, як впливає воднева вода на метаболізм ліпідів і глюкози у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу або порушеною толерантністю до глюкози. Вони провели рандомізоване подвійне сліпе плацебо-контрольоване перехресне дослідження за участю 30 пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу з контролем дієти та фізичного навантаження, і 6 пацієнтів з порушеною толерантністю до глюкози (ПТГ).
   

Порушена толерантність до глюкози може провокувати розвиток цукрового діабету 2 типу.
   
Протягом 8 тижнів, кожен день пацієнти пили 1 літр води, насиченої воднем. Після 8 тижнів вчені побачили перші результати. Знизився рівень модифікованого холестерину ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), малих щільних ЛПНЩ і 8-ізопростанов в сечі на 15,5%. Воднева вода допомогла зменшити сироваткові концентрації окислених ЛПНЩ і вільних жирних кислот. У 4 з 6 пацієнтів з порушеною толерантністю до глюкози споживання водневої води нормалізувало результати перорального тесту на толерантність до глюкози.
   
У цьому дослідженні вчені показали, що воднева вода сприяє підвищенню інсулінорезистентності. Це було продемонстровано завдяки корисному антиоксидантному ефекту, більш ефективному метаболізму ліпідів і регуляції рівня глюкози. Також було виявлено, що воднева вода допомагає знизити ризик розвитку цукрового діабету 2 типу. Це було продемонстровано у 4 з 6 людей з ПТГ, у яких після водневої води нормалізувався рівень толерантності до глюкози. Ці результати показують, що споживання води, багатої воднем, може бути більш ефективним профілактичним заходом при розвитку цукрового діабету 2 типу, ніж просте вживання звичайної води.