Зниженню створення АФК (активних форм кисню)
Потенційно водень здатний пригнічувати гідроксильний радикал (ОН) в клітці.
Для науки все ще залишається загадкою даний механізм, але наукові дослідження, на сьогоднішній день, спостерігають 2 передбачуваних шляхи:
- Молекулярний водень може потенційно пригнічувати реакцію Фентона (реакція пероксиду водню з іонами заліза, яка використовується для руйнування багатьох органічних речовин) і пригнічувати реакцію Габера-Вейса (реакція генерування OH (гідроксил-радикала) з H2O2 (пероксиду водню) і супероксиду (O2- ), яка виникає в клітці і викликає окислювальний стрес.
- Водень сприяє експресії каталази, яка знижує рівні перекису водню (H2O2) в клітинах. Можна сказати, що водень побічно знижує рівні ОН, тому що перекис водню необхідний для утворення гідроксильних радикалів.
«Н2 розщеплює гідроксильні радикали, запобігаючи подальшому перекисному окисленню ліпідів, окисленню ДНК і дисфункції мітохондрій» Детальніше
Знижує утворення RNS (активних форм азоту)
Водень здатний пригнічувати ONOO- (пероксинітрит) всередині клітини, завдяки пригніченню вироблення NO, тим самим знижуючи окислювальний стрес.
«При лікуванні очей засобом таким, як краплі з фізрозчину збагачені воднем, спостерігається H2 швидке проникнення в рогівку ока і ефективне запобігання утворення пероксінітріта ONOO- і перекисне окислення ліпідів в рогівці» Детальніше
Цікавий факт: Багато компаній, які продають водневі продукти, в своїх маркетингових матеріалах, подають інформацію про водні, як про виборчому антиоксиданти, який нейтралізує тільки найнебезпечніший і цитотоксичний вільний радикал, гідроксильний радикал (OH), шляхом прямого знищення вільних радикалів.
Однак реакція між воднем і гідроксильних радикалом дійсно може проходити в системі in vitro (пробірці), все ж цього не відбувається в організмі людини, або відбувається в дуже незначній кількості. Тобто, ефективної дії на організм, саме таким чином, домогтися неможливо, в зв'язку з дуже низькою константою швидкості реакції між воднем і гідроксильних радикалом в порівнянні з іншими антиоксидантами, такими як супероксіддісмуттаза, вітамін C, Q10 і т. Д.
Дослідження вказують на те, що молекула водню може реагувати тільки з 1 з 1 млн гідроксильних радикалів в нашому тілі.
За рахунок чого водень надає терапевтичний вплив?
У людському організмі і його клітинах зокрема, спостерігається значне і ефективне зниження окисного стресу (надлишок ROS) і рівня гідроксильних радикалів. Відбувається це завдяки ефекту газотрансміттера або газомодулятора - сигнальної молекули, а не дії звичайного антиоксиданту.
Однозначно, водень має один з найбільш унікальних антиоксидантних ефектів для людського організму, в порівнянні з іншими речовинами відомими науці.