Газ Брауна (оксиводень): обґрунтування використання його як ефективного способу лікування COVID та інших респіраторних захворювань

17

січ.

Газ Брауна (оксиводень): обґрунтування використання його як ефективного способу лікування COVID та інших респіраторних захворювань

Оксігідроген, або газ Брауна HHO являє собою суміш молекулярного водню та молекулярного кисню, яка генерується приладами для інгаляції під час електролізу у співвідношенні 2:1 (66% та 33% відповідно) і доставляється у легені через носові канюлі інгалятора молекулярного водню. Хоча поки існує мало наукових доказів, що підтверджують нову терапію, вже є перші грунтовні дослідження. І докази, що газ Брауна HHO володіє цитопротекторними властивостями, знижуючи окислювальний стрес і ослаблюючи запальної реакції. Про це йдеться у щойно опублікованій за кордоном медичній статті, присвяченій газу Брауна як ефективному способу лікування респіраторних інфекцій. Її автори Грейс Рассел, Александр Ненов, Джон Т. Хенкок.

   

Потужний антиоксидант ННО

Хоча поки існує мало науково доведених фактів, що підтверджують необхідність такої терапії, наявні дослідження показують, що HHO володіє цитопротекторними властивостями, знижуючи прояви окислювального стресу і ослабляючи запалення. Ці аспекти особливо перспективні у респіраторній медицині, тому що зазвичай невелике запалення носоглотки стимулює патологічний прогрес численних респіраторних захворювань, включаючи астму, хронічне обструктивне захворювання легень та коронавірусну хворобу (COVID-19). Пряма доставка газу Брауна в легені, ймовірно, зменшить тривалість лікування і прискорить швидкість одужання.

   

Нещодавно опублікований грунтовний огляд має пояснити, як комбінація молекулярного водню і молекулярного кисню у співвідношенні 2:1 може впливати на клітинні процеси на молекулярному рівні, зосередивши увагу на еволюційній потребі як у кисні, так і водні.

   

Автори Грейс Рассел, Александр Ненов, Джон Т. Хенкок зібрали інформацію про лабораторні досліди та клінічні випробуваня газу Брауна на пацієнтах, узагальнили її і пропонують пояснення щодо того, які молекулярні механізми лежать в основі терапії HHO і як вони можуть бути корисними для здоров'я дихальних шляхів.

   

Як отримують оксиводень (газ Брауна)

HHO являє собою суміш молекулярного водню Н2 (66%) та молекулярного кисню О2 (33%), що отримано шляхом електролізу води Н2О. Оскільки дистильована вода має низьку електропровідність, то вимагає надлишок енергії і каталізатор для руйнування водневих зв'язків. Інакше кажучи, щоб розірвати молекулу води, необхідно додати водорозчинний електроліт і постійний струм низької напруги. Тобто прилад для електролізу.

   

   

У своїй простій формі прилад для електролізу містить два електроди, позитивний катод і негативний анод, розділені іонообмінною мембраною. Коли електричний струм проходить через воду, електрофільно заряджені молекули притягуються до протилежно заряджених електродів і вивільняються у вигляді молекулярних сполук.

   

Під час електролізу з дистильованої води під постійним струмом низької напруги (9-13 В) виділяються молегулярні гази. Кисень О2 і водень Н2. При тому водень виділятиметься удвічі швидше, ніж кисень. Дві частини молекулярного водню і частина молекулярного кисню і формуватимуть нову сполуку - оксигідроген, або газ Брауна.

   

   

Рідина, що використовується в інгаляторах, швидко насичуватиметься молекулярним газом, а надлишок, що має відносно низьку розчинність, потраплятиме у повітря. Або у легені хворого, що отримає таку терапію через водневий інгалятор.

   

Коротко про передумови, що надихнули на дослідження

Під час сезонних сплесків гострих і хронічних респіраторних захворювань, включаючи тяжку інфекцію коронавірусної хвороби, первинною фізіологічною реакцією організма людини є синтез так званих білків дистресу. Це цитокіни, хемокіни (та фактори їх росту). Явище відоме як цитокіновий шторм. Подія, яка може посилити загальну реакцію та швидко підвищити температуру.

   

Прозапальні медіатори всередині клітини збільшують вироблення активних форм кисню (АФК) як усередині мітохондріального ланцюга переносу електронів (ETC), так і всередині рекрутованих імунних клітин, таких як нейтрофіли та макрофаги. Активують ферменти, такі як NADPH оксидази. Це може призвести до перевантаження потоку електронів усередині клітини, а потім до надмірного витоку електронів назовні. Електрони-ізгої вільно з'єднуються з молекулярним киснем, утворюючи вільні радикали, (включаючи супероксидний аніон, що дисмутує до перекису водню).

   

Реакція всередині імунних клітин зовсім інша. Вміст мітохондрій у цих клітинах значно нижчий, ніж у соматичних, і тому не є значним джерелом АФК. Натомість гранулоцити використовують ферменти NADPH оксидази для виробництва високоокислювального дихального сплеску, що містить міріади АФК.

   

АФК, що доставляється такими гранулоцитами, може бути надзвичайно шкідливим для біомолекул, включаючи білки, вуглеводи, ліпіди та нуклеотиди. З інтенсивним та гострим підвищенням АФК, відповідним гострим та хронічним запальним станом, існує ризик викликати стани дегенерації (розкладання). Щоб уникнути, або істотно сповільнити ці процеси, віднедавна почали користуватись приладами, що можуть генерувати HHO.

   

   

Резюме

HHO – це новий медичний газ (газ Брауна), що утворюється внаслідок електролізу води.

   

Інгаляція таким газом – це неінвазивна терапія. Вона проводиться через носову канюлю або маску, і дозволяє газовій суміші безпосередньо надходити до дихальної системи. HHO доставляє молекулярний водень та кисень своєчасно до паренхіми легені, тканини-мішені для респіраторних інфекцій.

   

Важливо: Експериментальне використання газу Брауна допомагало пришвидшити одуження пацієнтів.

   

Оскільки глобальна пандемія COVID досі загрожує як окремим системам охорони здоров'я, так і світовій системі, а медики поки не створили ефективного лікування нового небезпечного захворювання, використання терапії газом HHO за допомогою пристроїв для інгаляції під час лікування COVID та інших запальних респіраторних захворювань вважається цікавим і перспективним.